Стаття 349. Умови допуску посадових осіб митних органів до проведення документальних (планових чи позапланових) виїзних перевірок та зустрічних звірок
1. Посадові особи митного органу мають право приступити до проведення документальної (планової чи позапланової) виїзної перевірки декларанта чи зустрічної звірки на підприємстві за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред’явлення керівнику відповідного підприємства або уповноваженій ним особі під розписку посвідчення на право проведення перевірки, в якому зазначаються дата його видачі, назва митного органу, мета проведення перевірки, вид (планова чи позапланова) та підстави її проведення, дати початку та закінчення перевірки, посади, спеціальні звання та прізвища посадових осіб митного органу, які проводитимуть перевірку, пред’явлення службових посвідчень зазначених осіб, а також надання копії наказу митного органу про проведення перевірки.
2. Посвідчення на право проведення перевірки є дійсним за умови наявності підпису керівника митного органу, скріпленого печаткою митного органу.
3. Ненадання керівнику підприємства або уповноваженій ним особі копії наказу митного органу про проведення перевірки, непред’явлення службових посвідчень посадових осіб митного органу, які проводитимуть перевірку, та посвідчення на право проведення перевірки або їх надання (пред’явлення) з порушенням вимог, установлених частинами першою і другою цієї статті, є підставою для недопуску посадових осіб митного органу до проведення перевірки.
4. Недопущення посадових осіб митного органу до проведення перевірки з інших підстав, ніж ті, що визначені у частині третій цієї статті, не дозволяється.
5. При пред’явленні посвідчення на право проведення перевірки керівник підприємства або уповноважена ним особа розписується у посвідченні із зазначенням свого прізвища, ім’я, по батькові, посади, дати і часу ознайомлення.
6. У разі відмови керівника підприємства або уповноваженої ним особи розписатися в посвідченні на право проведення перевірки посадовими особами митного органу складається акт, який засвідчує факт відмови. Акт про відмову від підпису в посвідченні на право проведення перевірки є підставою для початку проведення такої перевірки.
7. У разі відмови керівника підприємства або уповноваженої ним особи у допуску посадових осіб митного органу до проведення перевірки складається акт.
Ст 349 МКУ зі змінами 2021 рік (Митний кодекс України, МК України) №4495-VI від 13.03.2012, редакція від 15.05.2021
Iнші статті
- Стаття 507. Мета і порядок застосування адміністративного затримання
- Стаття 209. Місця здійснення митного контролю на морському та річковому транспорті
- Стаття 57. Методи визначення митної вартості товарів, які ввозяться на митну територію України відповідно до митного режиму імпорту
- Стаття 363. Діяльність митних органів з оцінки та управління ризиками
- Стаття 31-1. Застосування електронних документів та електронного документообігу в митній справі
- Стаття 300. Звільнення (умовне звільнення) від оподаткування митними платежами
- Стаття 329. Місця розташування зон митного контролю
- Стаття 538. Порядок виконання постанови митного органу про винесення попередження
- Стаття 79. Окремі положення щодо застосування митного режиму реімпорту
- Стаття 33-1. Реалізація механізму "єдиного вікна"
- Стаття 550. Спеціалізовані навчальні заклади та науково-дослідна установа митних органів
- Стаття 459. Відповідальність за порушення митних правил
- Стаття 249. Присутність декларантів або уповноважених ними осіб під час митного оформлення
- Стаття 111. Митний статус товарів, поміщених у митний режим тимчасового ввезення
- Стаття 216. Вимушена посадка