Стаття 88. Недопустимість доказів та відомостей, які стосуються особи підозрюваного, обвинуваченого
1. Докази, які стосуються судимостей підозрюваного, обвинуваченого або вчинення ним інших правопорушень, що не є предметом цього кримінального провадження, а також відомості щодо характеру або окремих рис характеру підозрюваного, обвинуваченого є недопустимими на підтвердження винуватості підозрюваного, обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення.
2. Докази та відомості, передбачені частиною першою цієї статті, можуть бути визнані допустимими, якщо:
1) сторони погоджуються, щоб ці докази були визнані допустимими;
2) вони подаються для доказування того, що підозрюваний, обвинувачений діяв з певним умислом та мотивом або мав можливість, підготовку, обізнаність, потрібні для вчинення ним відповідного кримінального правопорушення, або не міг помилитися щодо обставин, за яких він вчинив відповідне кримінальне правопорушення;
3) їх подає сам підозрюваний, обвинувачений;
4) підозрюваний, обвинувачений використав подібні докази для дискредитації свідка.
3. Докази щодо певної звички або звичайної ділової практики підозрюваного, обвинуваченого є допустимими для доведення того, що певне кримінальне правопорушення узгоджувалося із цією звичкою підозрюваного, обвинуваченого.
Ст 88 КПК України зі змінами 2021 рік (Кримінальний процесуальний кодекс України, КПКУ) №4651-VI від 13.04.2012, редакція від 16.06.2021
Iнші статті
- Стаття 370. Законність, обґрунтованість і вмотивованість судового рішення
- Стаття 103. Форми фіксування кримінального провадження
- Стаття 297-4. Вирішення питання про здійснення спеціального досудового розслідування
- Стаття 302. Клопотання прокурора про розгляд обвинувального акта у спрощеному провадженні
- Стаття 133. Виклик слідчим, прокурором
- Стаття 565. Тимчасова передача
- Стаття 166. Наслідки невиконання ухвали слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів
- Стаття 33. Інстанційна підсудність
- Стаття 409. Підстави для скасування або зміни судового рішення судом апеляційної інстанції
- Стаття 396. Вимоги до апеляційної скарги